Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Porsche - Cayenne
Cayenne
Sdílej svůj sen
Přál bych si

Cayenne
Cayenne
1 986 771 Kč včetně DPH
Cayenne S
Cayenne S
2 434 408 Kč včetně DPH
Cayenne Turbo
Cayenne Turbo
3 644 675 Kč včetně DPH
Cayenne E-Hybrid
Cayenne E-Hybrid
2 399 757 Kč včetně DPH
Cayenne Coupé
Cayenne Coupé
2 258 000 Kč včetně DPH
Cayenne S Coupé
Cayenne S Coupé
2 688 000 Kč včetně DPH
Cayenne Turbo Coupé
Cayenne Turbo Coupé
3 955 000 Kč včetně DPH

Technické parametry

9,2–9,0
l/100 km
209–205
g/km

Výkon

250 kW (340 PS) při 5 300 - 6 400 1/min

Zrychlení z 0 na 100 km/h

6,2 s (5,9 s - s výkonným startem)

Maximální rychlost

245 km/h

Výška

1 696 mm

Šířka

1 983 mm

Délka

4 918 mm

Rozvor

2 895 mm

Motor

Poloha motoru

Motor vpředu

Počet válců

6

Zdvihový objem

2 995 cm³

Výkon

250 kW (340 PS)

při otáčkách

5 300 - 6 400 1/min

Max. točivý moment

450 Nm

při otáčkách

1 340 - 5 300 1/min

Spotřeba paliva/emise*

Spotřeba paliva ve městě v l/100 km

11,3 - 11,1

Spotřeba paliva mimo město v l/100 km

8,0 - 7,9

Spotřeba paliva při kombinované jízdě v l/100 km

9,2 - 9,0

Emise CO2 při kombinované jízdě v g/km

209 - 205

Třída efektivnosti

D

Jízdní výkony

Maximální rychlost

245 km/h

Zrychlení z 0 na 100 km/h

6,2 s (5,9 s výkonným startem)

Zrychlení z 0 na 160 km/h

14,1 s (13,8 s výkonným startem)

Max. zrychlení za jízdy (80–120 km/h)

4,1 s

Přenos hnací síly

Druh pohonu

Pohon všech kol

Tiptronic S

Série / 8 stupňů

Karoserie

Délka

4 918 mm

Šířka

1 983 mm

Výška

1 696 mm

Rozvor

2 895 mm

Součinitel aerodyn. odporu vzduchu (Cw)

0,34

Pohotovostní hmotnost podle DIN

1.985 kg

Prázdná hmotnost podle směrnice ES

2.060 kg

Příp. celková hmotnost

2.830 kg

Úložný prostor

Objem zavazadlového prostoru

770 l až k hornímu okraji zadních sedadel / 1710 l při sklopených zadních sedadlech

Objem palivové nádrže (doplňovací objem)

75 l

Upozornění:
“Údaje obsažené v této kartě vozu mají informativní charakter. Tato indikativní nabídka není nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této indikativní nabídky nevzniká nárok na uzavření smlouvy”

Konfigurátor

Porovnat

Výraz svobody I v konstrukčním myšlení

Nový Cayenne

Sportovní vůz pro 5

Porsche - Nový Cayenne
Nový Cayenne

Sportovní vůz pro 5

5 dveří otevřených jakémukoli dobrodružství. Nový dynamický design a nové účinné turboagregáty. Vynikající digitální propojení, které do kokpitu přivede celý svět. Všestrannost, kvalita a nové revoluční asistenční systémy, které řidiči a cestujícím nabízí neobyčejný komfort.

Cayenne pro zážitky z Porsche – ještě úchvatnější, ještě rozmanitější. A při tom zůstává tím, čím vždy byl: skutečným sportovním vozem.

Porsche Connect

Více času na to, co je podstatné

Porsche Connect
Porsche Connect

Více času na to, co je podstatné

Nové užitečné služby a aplikace pro smartphone, s kterými bude Váš život daleko jednodušší.

Například nová Porsche Connect App, Apple® CarPlay, My Porsche nebo Porsche Connect Store.

Porsche Cayenne - Služby a aplikace pro smartphone*

Služby a aplikace pro smartphone*

S Porsche Connect budete mít zajištěn přístup k užitečným službám a funkcím, které Vám pomohou před jízdou, v jejím průběhu i po dojezdu do místa určení.

Jednoduché ovládání aplikací Porsche Connect přes PCM nebo My Porsche. Kromě Navigace Plus nebo nové Porsche Connect App sem patří více než 20 dalších služeb a aplikací.

Abyste měli stále přehled o vozovce a dopravním ruchu, budete mít navíc k dispozici podporu nové služby Voice Pilot, hlasového řízení on-line. Jednoduše řekněte nahlas, kam byste si přáli jet. Například k nějaké pamětihodnosti v cíli své cesty. Voice Pilot Vám porozumí i bez zadání přesné adresy.

Porsche Cayenne - Apple® CarPlay

Apple® CarPlay

S Porsche Connect využijete díky Apple® CarPlay podporu aplikace svého iPhone® i ve svém voze Porsche. Budete moci snadno a jednoduše využívat aplikace jako „Telefon“, „Hudba“ nebo „Zprávy“ – prostřednictvím PCM a aplikace identifikace jazyka Siri®.

Porsche Cayenne - My Porsche

My Porsche

Jakýkoli vůz Porsche si můžete nakonfigurovat zcela podle přání. Totéž platí pro Porsche Connect. Prostřednictvím My Porsche si můžete podle vlastních potřeb personalizovat různé funkce a služby Porsche Connect. Naplánujte si trasu a předejte ji svému vozu Porsche. Vyvolejte si aktuální stav nádrže paliva a údaje o poslední jízdě nebo si zkontrolujte, zda vůz má zavřené dveře a okna. K My Porsche můžete povolit přístup i členům své rodiny nebo přátelům a umožnit jim ovládání určitých funkcí.

Porsche Cayenne - Porsche Connect Store

Porsche Connect Store

Chcete prodloužit platnost své smlouvy? Nebo zakoupit další služby Porsche Connect? Navštivte Porsche Connect Store a seznamte se s nabídkou a možnostmi Porsche Connect.

Co všechno nabízí Porsche Connect: Porsche Connect má pro Vás všechny informace o dalších službách, aplikacích a funkcích.

Design

Řeč, které rozumí milovníci sportovních vozů na celém světě: dynamická řeč tvarů.

Porsche - Design
Design

Řeč, které rozumí milovníci sportovních vozů na celém světě: dynamická řeč tvarů.

Charakteristické jsou pro ni všeobecně známé znaky Porsche jako výrazné přední blatníky, dlouhá, směrem dopředu se svažující kapota motoru s powerdome a typické třídílné otvory pro přívod vzduchu, nyní ještě větší a dominantnější.

Porsche - Cayenne

Cayenne - Exteriér

Exteriér

Oproti svým předchůdcům je nový Cayenne ještě ramenatější, svalnatější, atletičtější a dynamičtější.

Ještě o něco hranatější a mužnější je nový Cayenne Turbo. Jeho přední část s pozoruhodně výrazným designem má ještě větší otvory pro přívod vzduchu. Četné detaily lakované v barvě karoserie, například venkovní zrcátka nebo rozšířené podběhy, elegantně doplňují celkový vzhled. Mimořádnou pozornost vzbuzuje adaptivní střešní spoiler, který je možné v závislosti na jízdní situaci vysouvat do 5 poloh. Kola o velikosti 21 palců získají ještě působivější vzhled, pokud zvolíte variantu Cayenne Exclusive Design.

Cayenne - Interiér

Interiér

Nový Cayenne Turbo má ještě další možnosti, jak zdůraznit sportovní charakter – například exkluzivním designem volantu. Nebo také adaptivními sportovními sedadly s balíčkem memory a – u Cayenne poprvé – integrovanými opěrkami hlavy vpředu s hluboce raženým nápisem „turbo“. Vysloveně dekorativním dojmem působí lišty z hliníku, jehož povrch je ošetřen křížovým kartáčováním.

Novinkou u všech modelů Cayenne je koncepce ovládání: Porsche Advanced Cockpit. Středová konzola s Direct Touch Control má přitažlivý povrch vzhledu skla a je vybavena citlivými dotykovými tlačítky pro přímý přístup k nejdůležitějším funkcím. Mezi nimi se nachází kompaktní volicí páka. Nad středovou konzolou je umístěn Porsche Communication Management (PCM) dotykovým displejem Full-HD-12“, vč. navigačního modulu on-line pro intuitivní ovládání. Za multifunkčním sportovním volantem je osazen nový sdružený přístroj. Vpravo a vlevo od typických analogových otáčkoměrů Porsche v klasickém provedení s jehlou se nacházejí 2 displeje s vysokým rozlišením, které podle potřeby nabízejí virtuální nástroje, mapy a další informace.

Barevné osvětlení kabiny dodávané na přání – novinka u vozů Cayenne – zdůrazní zajímavým způsobem vnitřní vybavení. Podle nálady si můžete vytvořit vhodný barevný svět a sami si také nastavíte intenzitu osvětlení.

Všechny modely mají typické přesvědčivé kvality vozů Cayenne: pohodlný prostor, vysokou míru variability a vybrané, vysoce kvalitní materiály. To vše navíc podle Vašeho přání, protože individualitě se meze nekladou.

Brzdy

Nové měřítko ve výkonu i designu – Porsche Surface Coated Brake (PSCB)

Cayenne - Brzdy
Brzdy

Nové měřítko ve výkonu i designu – Porsche Surface Coated Brake (PSCB)

Inovace této brzdy spočívá v jedinečné kombinaci brzdového kotouče z šedé litiny s keramickou povrchovou úpravou (karbid wolframu). Výhodou oproti konvenční brzdě z šedé litiny srovnatelné konstrukce a rozměrů je ještě lepší odezva a mimořádně vysoká stabilita fadingu.

Porsche Cayenne - Brzdy

Omezena je i tvorba brzdového prachu, známá z běžných systémů. Díky nové povrchové úpravě zůstává brzdový kotouč i po delší době stále stříbrně lesklý. Keramický povrch je navíc zárukou trvale lesklé třecí plochy v každodenním provozu. Jedinečný vzhled dodávají brzdě bíle lakovaná brzdová sedla.

Oproti srovnatelnému brzdovému kotouči z šedé litiny běžné konstrukce nabízí PSCB asi o 30 % delší životnost brzdového obložení i kotouče. Nový typ brzdy je standardně instalován do vozů Cayenne Turbo, do ostatních modelů Cayenne na objednávku.

Motory

Vysoký točivý moment při nízkých otáčkách

Porsche - Motory
Motory

Vysoký točivý moment při nízkých otáčkách

Generace motorů Cayenne je kompletně nová a má nyní silnější výkon i točivý moment. To vše při současně optimalizované efektivnosti.

Nové modely Cayenne
9,4–9,0
l/100 km
213–205
g/km

Startujeme s prvními dvěma novinkami: 250 kW (340 PS) silným turbo motorem V6 v modelu Cayenne a motorem V6 s dvěma turbodmychadly v modelu Cayenne S, který nabízí 324 kW (440 PS). U obou hnacích agregátů je turbodmychadlo umístěno uvnitř mezi řadami válců. To zkracuje vzdálenost, kterou musí výfukové plyny urazit do dmychadla – pro rychlejší reakci. Navíc jsou motory vybaveny systémem VarioCam Plus pro přestavení vačkových hřídelů a zdvihu ventilu.

O efektivnost se ve všech motorech stará také napájení palubní sítě energií získávanou rekuperací, termomanagement a Auto StartStop s funkcí plachtění.

K tomu všemu navíc přistupuje další důležitý modul – Porsche Active Aerodynamics (PAA) – pro zlepšenou efektivnost a ještě optimálnější jízdní výkon. PAA představuje aktivní aerodynamiku, např. v podobě klapek chladicího vzduchu integrovaných do otvorů pro přívod vzduchu.

Motor V6 3,0 l s jedním turbodmychadlem ve vozech Cayenne

Nový Cayenne
9,2–9,0
l/100 km
209–205
g/km

Účinný šestiválcový turbomotor s obsahem 3,0 l modelu Cayenne je vybaven turbodmychadlem TwinScroll mezi řadami válců a má výkon 250 kW (340 PS). Maximální točivý moment 450 Nm dosahuje při otáčkách 1340–5300 min-1.

Motor V6 2,9 l s dvěma turbodmychadly ve vozech Cayenne S

Nový Cayenne S
9,4–9,2
l/100 km
213–209
g/km

Nový šestiválcový motor 2,9 l se dvěma turbodmychadly dodá vozu Cayenne S dobrých 324 kW (440 PS), a je tedy o 15 kW (20 PS) silnější než motor předchozího modelu – a to při snížené spotřebě. Točivý moment: 550 Nm při 1800–5500 min-1.

Nabídka místa

Objem zavazadlového prostoru až 1710 litrů*

Nabídka místa

Objem zavazadlového prostoru až 1710 litrů*

Prostor zadních sedadel je v souladu s předními sedadly proveden buď jako velmi pohodlný, nebo velmi sportovní, tedy s vyššími bočnicemi. Oproti dřívějšku je ještě variabilnější. Sklápění v poměru 40 : 20 : 40, možnost posunu v podélném směru o 160 mm, 10 poloh opěradla (až 29°). Zavazadlový prostor tedy v závislosti na modelu pojme 745 l až maximálně 1710 l.

*Při sklopeném zadním sedadle v modelech Cayenne a Cayenne S, u Cayenne Turbo až 1680 litrů.

Podvozek

Všechno pod kontrolou. Díky 4D-Chassis Control

Porsche - Podvozek
Podvozek

Všechno pod kontrolou. Díky 4D-Chassis Control

K cíli mohou často vést různé cesty. Proto přinášíme novinky jako například adaptivní vzduchové odpružení s 3komůrkovou technologií nebo řízení zadní nápravy.

Nový je i integrovaný regulátor podvozku Porsche 4D-Chassis Control. Umí analyzovat jízdní situaci ve všech 3 prostorových dimenzích – klonění, klopení a stáčení. Vypočítá optimální stav pro jízdu a v reálném čase synchronizuje všechny systémy podvozku.

Porsche Cayenne - Adaptivní vzduchové odpružení

Adaptivní vzduchové odpružení

Adaptivní vzduchové odpružení zvyšuje dynamiku jízdy i její komfort. Použitá 3komůrková technologie znamená ještě lepší propojení komfortu se sportovním charakterem, protože odpružení reaguje na režim jízdy a konkrétní situaci. Navíc je vzduchové odpružení vybaveno ještě regulací úrovně pro konstantní polohu vozidla, PASM a možností změny výšky. Světlou výšku vozidla si tedy můžete měnit podle potřeby.

Porsche Cayenne - Řízení zadní nápravy

Řízení zadní nápravy

Poprvé u modelů Cayenne: volitelné řízení zadní nápravy. Rovnoměrně zvyšuje výkon a použitelnost pro všední den. Při nízkých rychlostech řídí systém zadní kola proti zatočeným předním kolům. To vede k účinnému zkrácení rozvoru kol. Poloměr otáčení se zmenšil, agilita zvýšila a parkování je citelně snazší. Při vyšších rychlostech řídí systém zadní kola ve stejném směru jako zatočená přední kola. Toto virtuální prodloužení rozvoru kol zvyšuje jízdní stabilitu.

Porsche Cayenne - Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

PDCC je systém regulace podvozku pro aktivní stabilizaci klopení vozu. Registruje boční náklon při jízdě v zatáčkách hned od počátku a podle potřeby ho omezuje. Současně snižuje boční rozkmitání vozu na zvlněném podkladu. Nové jsou aktivní elektromechanické stabilizátory. Reagují rychleji než srovnatelné hydraulické systémy a pracují efektivněji. Výsledek: zlepšený výkon.

Asistenční systémy

Cíl na dohled. S hlavními světlomety s LED Matrix, vč. Porsche Dynamic Light System Plus, a asistentem pro noční vidění

Porsche - Asistenční systémy
Asistenční systémy

Cíl na dohled. S hlavními světlomety s LED Matrix, vč. Porsche Dynamic Light System Plus, a asistentem pro noční vidění

Čím lépe jsou všechny prvky zkoordinovány, tím dynamičtější, komfortnější, efektivnější a bezpečnější je vlastní jízda. Asistenční systémy Porsche jsou zaměřeny na sportovní a aktivní jízdu a poskytnou Vám přesně ten zážitek, který od Porsche očekáváte.

Porsche Cayenne - Asistent nočního vidění

Asistent nočního vidění

Asistent nočního vidění poskytuje řidiči při nočních jízdách informace i mimo dosah světlometů. Infračervená kamera rozezná chodce nebo větší zvířata ještě před tím, než je osvětlí světlomety. V kombinaci s PDLS světlomet až třikrát krátce zabliká na chodce na okraji vozovky či na vozovce pomocí funkce značkovacího osvětlení, aby na ně řidiče upozornil.

Porsche Cayenne - Hlavní světlomety s LED Matrix, vč. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

Hlavní světlomety s LED Matrix, vč. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

LED Matrix Beam deaktivuje cíleně segmenty stálých kuželů dálkových světel. 84 individuálně ovládaných diod LED se vypnutím nebo ztlumením přizpůsobí situaci. Vozidla jedoucí před Vámi nebo v protisměru již nebudou oslněna, oblast před nimi nebo vedle nich bude dále zcela osvětlena.

PDLS Plus obsahuje kromě funkcí PDLS navíc elektronické svícení do zatáček a osvětlení křižovatky podle dat z navigace. Blížíte-li se ke křižovatce nebo při odbočování aktivuje funkce osvětlení křižovatky levé a pravé směrové světlo – světelný kužel se rozšíří a zkrátí. Pro lepší osvětlení okolí.

Zvukové systémy

Z pozoruhodných zvukových zážitků by se člověk neměl těšit sám

Porsche - Zvukové systémy
Zvukové systémy

Z pozoruhodných zvukových zážitků by se člověk neměl těšit sám

Systémy Burmester®, BOSE® a Sound Package Plus nabízejí maximální potěšení z poslechu hudby. Na všech 5 sedadlech.

Porsche Cayenne - Burmester® 3D High-End Surround Sound-System

Burmester® 3D High-End Surround Sound-System

Ticho prosím pro 1455 wattů celkového výkonu, 21 individuálně ovládaných reproduktorů, včetně aktivního subwooferu se 400wattovým zesilovačem třídy D, systémem s dvoupásmovými středovými reproduktory a více než 2500 cm² celkové plochy membrán. O nezaměnitelně jemnou, čistou a nezkreslenou reprodukci se starají pásky Air-Motion-Tweeter.

Filtry reproduktorů jsou vzájemně perfektně vyladěné a poskytují maximum v oblasti basového ozvučení, rozlišení a impulzní přesnosti. Výsledkem je přirozený a bohatý zvuk, a to i při maximální hlasitosti. Obzvláště působivý je nový 3D zvukový zážitek, který je vytvářen pomocí reproduktorů zabudovaných ve sloupcích A a speciálním 3D algoritmem. Sound Enhancer optimalizuje zvuk u hudby z nosičů s komprimovanými daty. Systém se díky integraci reproduktorů Burmester® do dveří výborně zapojí do celkového designu.

Porsche Cayenne - BOSE® Surround Sound-System

BOSE® Surround Sound-System

Surround Sound-System od BOSE® disponuje 14 zesilovacími kanály. Celkový výkon: 710 Watt. 14 reproduktorů, včetně samostatného subwooferu, se stará o vyvážený zvuk, který se ničím neliší od originálu. BOSE® SoundTrue® Enhancement Technology pro ještě lepší kvalitu a dynamiku zvuku u komprimovaných formátů, např. MP3. Patentovaná kompenzace rušivého hluku AudioPilot® Noise Compensation Technology měří průběžně hluk v kabině vozidla a přizpůsobí automaticky přehrávání hudby tak, aby zážitek z poslechu byl skutečně perfektní.

Sound Package Plus

Standardní Sound Package Plus nabízí vynikající zvuk. 10 reproduktorů s výkonem 150 wattů. Díky zesilovači integrovanému do PCM je zvuk v interiéru vozu optimálně přizpůsoben pro řidiče a spolujezdce.

Individualizace

Aby každý vysněný sportovní vůz byl opravdu jedinečný: Manufaktura Porsche Exclusive a Tequipment

Porsche - Individualizace
Individualizace

Aby každý vysněný sportovní vůz byl opravdu jedinečný: Manufaktura Porsche Exclusive a Tequipment

Nabízíme Vám celou řadu individuálních možností. Optických i technických. Pro exteriér a interiér. Od menších změn až po rozsáhlé úpravy.

Porsche Cayenne - Manufaktura Exclusive

Manufaktura Exclusive

Nechejte se inspirovat našimi příklady z Manufaktury Exclusive a informujte se o všem, co se týká konfigurace našich mimořádných vozidel.

Porsche Cayenne - Porsche Tequipment

Porsche Tequipment

Se speciálními produkty z nabídky Porsche Tequipment si svůj vůz Cayenne přizpůsobíte svým individuálním přáním a potřebám.

Sdílej svůj sen

Nový model Cayenne rozšiřuje milovníkům sportovních vozů obzory dosud nevídaným způsobem. Závodní dráha se promění na cestu životem. Pilot se stává dobrodruhem, hlavou rodiny, cestovatelem do říše svobody. Z osamělého jezdce týmovým hráčem. Člověkem, který nechce prožívat úžasný výkon, rozmanitost a exkluzivitu sám, ale chce ji sdílet s ostatními. Fascinující sportovní vůz pro společné zážitky. Jinak řečeno: Naší vášní je sport, při kterém nejsme sami.

Porsche - Cayenne